دعوت وزیر آموزش‌ و‌ پرورش از دانش‌آموزان برای حضور پرنشاط در مراسم 13 آبان
صفحه اصلی اخبار دعوت وزیر آموزش‌ و‌ پرورش از دانش‌آموزان برای حضور پرنشاط در مراسم 13 آبان

دعوت وزیر آموزش‌ و‌ پرورش از دانش‌آموزان برای حضور پرنشاط در مراسم 13 آبان

پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت 13 آبان روز دانش‌آموز و استکبار ستیزی

به گزارش پرتال خبری سامانه های دانش آموزی و به نقل از  مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی  به مناسبت فرارسیدن یوم الله ۱۳ آبان روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی پیامی صادر کرد.

متن پیام وزیر آموزش و پرورش به شرح زیر است:

«یوم الله سیزده آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز؛‌ برگ زرین و مقطعی حساس و مناسبتی به‌ یاد ماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی است و نماد وحدت، همدلی و همبستگی ملت ایران و آغاز فروپاشی استکبار جهانی.

این روز عظیم ‌یادآور شهادت دانش‌آموزان عزیزی است که در لبیک به‌ فرمان رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران بر طاغوت زمان خروشیدند و بارزترین چهره استعمار و استکبار جهانی یعنی امریکای جنایتکار را با تسخیر لانه جاسوسی افشا نمودند. در چنین روزی حماسه شکوهمند و کوبنده دانش‌آموزان و دانشجویان شجاع «انقلاب دوم» نام گرفت.

کنون در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی،‌ ضمن تبریک به شما دانش‌آموزان عزیز و فرهنگیان ارجمند اعلام می‌دارد، 13 آبان روز تجلی هرچه بیشتر غیرت انقلابی و طنین‌انداز شعار کوبنده و ضد استکباری «مرگ بر امریکاست» و امسال در پاسخ به سخنان سخیف و اهانت‌آمیز رئیس‌جمهور آمریکا،‌ با شعار «هیات من الذله» حقانیت مردم ایران اسلامی را فریاد خواهیم کشید و با اعلام پیام اقتدار ایران،‌ محاسبات دشمنان را در هم خواهیم شکست،‌ زیرا آمریکا را همچنان شیطان بزرگ و اصلی‌ترین دشمن خود و جامعه بشری می‌دانیم.

اکنون زمان آن است که در سالروز تسخیر لانه جاسوسی، روز دانش‌آموز و تبعید پرچم‌دار و آموزگار انقلاب اسلامی ایران؛‌ شما دانش‌آموزان و پاره‌های دل ملت غیور ایران؛‌ با حضوری آگاهانه به جهانیان ثابت کنید که قدر استقلال و جمهوری اسلامی را می‌دانید. با آگاهی و عقلانیت،‌ روحیه آزادگی،‌ ایثار و مقاومت را سرلوحه کار خود قرار می‌دهید و به‌یقین می‌دانید که این کشور با دستان توانا، ذهن خلاق و فکور شما مدیریت خواهد شد و به لطف الهی شما عزیزان،‌ کشور را در برابر همه تهدیدها و تحریم‌ها و افزایش و شدت عملیات روانی دشمنان بی‌نیاز و استوار و توطئه‌ها را خنثی خواهید کرد.

از شما عزیزان دعوت می‌کنم با درک شرایط کنونی کشور و اتحاد و یکدلی با افشار مختلف مردم بیدار و موقعیت‌شناس در جای‌جای کشور عزیزمان ضمن حضور پرنشاط خود در این همایش ملی،‌ با تبعیت از رهنمودهای روشنگرانه مقام معظم رهبری مدظله‌العالی سیاست‌های زیاده‌خواهانه استکبار جهانی را محکوم کنید و بار دیگر با آرمان‌های بلند امام راحل(ره) و شهدای گران‌قدر انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمایید.

امیدوارم «هفته بسیج دانش‌آموزی» که مصادف با رویش یکی از شاخه‌های پربار و سرسبز انقلاب اسلامی است،‌ میعادگاهی برای نکوداشت روز دانش‌آموز باشد و حماسه‌ای دیگر را برای نفی هرگونه سلطه به تصویر بکشد.»

 

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

حجم کتاب‌های درسی دانش آموزان کاهش می‌یابد؟

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به عوامل موثر در حجم کتاب...